Kraków ASO - lakierowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • woju11
    Classic
    • 2010
    • 13

    Kraków ASO - lakierowanie

    Zamieszczone przez kropeck
    wstaw tutaj kodowanie
    Dokładnie. Będzie wtedy pełna jasność
  • tbiel
    Classic
    • 2009
    • 31

    #2
    Kraków ASO - lakierowanie

    Witam niestety wstałem rano i moja Octa nie spodobała się jakiemuś dresowi. Pojechał mi kluczykiem przez cały bok.

    Chcę to zrobić z AC.

    Ubezpieczyciel współpracuje z : Inter Auto, Auto Centrum i Polinar (nie wiem czy to ASO).

    Możecie kogoś polecić ?
    Octavia II TDI

    Komentarz

    • marcinsvr
      Classic
      • 2010
      • 2

      #3
      Re: Kraków ASO - lakierowanie

      Pół roku temu miałem "zdarzenie drogowe" - kierowca pewnego dostawczaka zdecydował sie zaparkować w moim bagażniku. Skutkiem tego była konieczność wymiany tylniej klapy i zderzaka.
      Sugerując się dobrymi opiniami serwisu skody na Kocmyrzowskiej (Skoda Inter Auto) tam właśnie pojechałem. Wydłużenie czasu oczekiwania na samochód z przewidywanych 2 tygodni do miesiąca okazało się być najmniejszym problemem (zresztą sezon urlopowy, więc stwierdziłem że nie ma się co czepiać). W końcu odebrałem samochód, i tak:
      1. Samochód musiał stać na zewnątrz ze zdjętą tylną klapą, bo materiał w bagażniku mokro (mokro jak diabli-pamiętacie tegoroczne lato - to właśnie tak mokro)
      2. Lewe tylne drzwi (zdjęte chyba w celu sprawdzenia geometrii /prostowania?) założone tak, że dobre 5 mm odstają od bryły auta
      3. Tylna klapa - szanowny Pan blacharz/lakiernik upuścił pewnie jakiś klucz/śrubkę która wpadła między klapę i karoserię - i przy zamknięciu zrobiła rysę do gołego metalu zarówno w klapie jak i w karoserii.
      Zrobiwszy takie pobieżne oględziny (podczas odbioru samochodu w salonie, w obecności Pana specjalisty ds. Serwisu) umówiłem się że w dogodnym czasie podjadę jeszcze raz do blacharni/lakierni i tam te niedoróbki poprawią. Rysa w klapie była od wewnętrznej strony (czyli niewidoczna z zewnątrz) dlatego umówiłem się, że nie będą malować całego elementu jeszcze raz, tylko poprawią pendzelkiem - chodziło o to, żeby rdza się nie zaczęła.

      Jak powiedziałem, tak zrobiłem - po odbiorze samochodu po poprawkach:
      1. Drzwi lewe tylne - te do wyregulowania, teraz nie odstawały tylko były za bardzo dociśnięte, po miesiącu wyglądało że same się dopasowały a po kolejnym znowu odstawały 5 mm.
      2. Klapa tylna - na początku tego nie zauważyłem, jednak z czasem się to nasiliło - jak wjechałem w dziurę to włączał się sygnał otwartych drzwi. Po jakimś czasie sygnał świecił się prawie cały czas.
      3. Poprawki które panowie mieli zrobić pendzelkiem, rzeczywiście tak zrobili... nie osuszając wcześniej malowanej powierzchni, nie czyszcząc ani nie używając podkładu - tak po prostu "maźnęli" lakierem. Ponieważ dzień był deszczowy pod lakierem utworzyły się bomble i popękały (i znowu mam gołą blachę)

      Podsumowując - chyba końmi musieli by mnie ciągnąć do tej lakierni/blacharni.

      P.S. Drzwi i klapę wyregulowałem w zakładzie na Biskupińskiej, i teraz jest wszystko ok. Okazało się, że zamek w drzwiach w ogóle nie był dokręcony - można go było ręcznie wykręcić.

      pozdrawiam

      Komentarz

      • vaz
        Elegance
        • 2010
        • 799
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Jeśłi się nie mylę , na Kocmyrzowskiej nie ma blacharni/lakierni . Auta do takich napraw gdzieś odstawiają .
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz

        • jama89
          L&K
          • 2008
          • 1214

          #5
          al.pokoju lub pękowice
          Octavia 1.9 TDI ASZ


          .

          Komentarz

          • marcinsvr
            Classic
            • 2010
            • 2

            #6
            Zamieszczone przez vaz
            Jeśłi się nie mylę , na Kocmyrzowskiej nie ma blacharni/lakierni . Auta do takich napraw gdzieś odstawiają .
            Tak, sorki za nie doprecyzowanie - autko było na Al. Pokoju, Pan ds. Serwisu w Skoda Inter Auto nazwał to "ich lakiernią", więc używałem takiego skrótu myślowego...

            Komentarz

            • ku_ba
              Classic
              • 2010
              • 25

              #7
              Re: Kraków ASO - lakierowanie

              no i na kogo padł wybór? jak z jakością pracy?

              czy ktoś jeszcze ma może jakieś doświadczenia z lakierniami przy ASO w Krakowie/Wieliczce?
              niestety, ale moja Czesia będzie musiała się wybrać -na szczęście - jedynie na lakierowanie tylnego zderzaka No i nie wiem które ASO wybrać :?:

              Komentarz

              • Krakus
                Classic
                • 2010
                • 8

                #8
                ku_ba, Witam!
                Mam podobny problem tj. tylny zderzak do wymiany i malowania. Który punkt wybrałeś i z jakim skutkiem??

                Komentarz

                • macluke
                  Elegance
                  • 2010
                  • 875

                  #9
                  Kiedyś w InterAuto robiłem naprawę blacharsko-lakierniczą (w O1) po tym, jak dostałem strzała w tył auta na światłach i byłem generalnie zadowolony z usługi, choć niedokładnie zamontowali czujki cofania (były to niefabryczne, choć dokładane w ASO przy zakupie). Efekt - przy deszczu czujki dawały ciągły sygnał.

                  Robiłem też z AC naprawę blacharsko lakierniczą prawego tyłu - drzwi i błotnik (O1) w Emidzie. I byłem zadowolony z usługi, do dziś nie ma z tym problemu.
                  Ich lakiernia jest zdaje sie gdzieś na Śląsku.

                  Komentarz

                  • ku_ba
                    Classic
                    • 2010
                    • 25

                    #10
                    Zamieszczone przez Krakus
                    ku_ba, Witam!
                    Mam podobny problem tj. tylny zderzak do wymiany i malowania. Który punkt wybrałeś i z jakim skutkiem??
                    ja podobnie - wybrałem Emidę, mimo, że autko kupione w Interauto. W Emidzie poszło wszystko sprawnie, całe formalności związane z likwidacją szkody z polisy OC sprawcy załatwili za mnie i za kilka rysek widocznych tylko w dużym słońcu skasowali 2330 pln brutto :lol: no ale póki ja nie płace to niech sobie zarabiają....
                    Minusy są dwa:
                    - tydzień bez auta,
                    - oddałem autko wysprzątane w środku, a dostałem mały chlewik, po wymianie kilku nie-uprzejmości z panem, umyli auto.......ale na zewnątrz......bo chyba się nie zrozumieliśmy

                    Natomiast w samej Emidzie trochę jak w ulu - strasznie dużo klientów, zupełnie przeciwnie niż a Autospecialu, gdzie w zeszłym tygodniu likwidoałem szkodę w autku żony...cicho i spokojnie....może to też kwestia godziny - w Emidzie byłem ok. 15, w AS po 19 :roll:

                    Pytanie jeszcze gdzie sprawca ma OC i czy ASO współpracuje z tym ubezpieczycielem? (o ile oczywiście likwidujesz z OC sprawcy )
                    pozdrawiam

                    Komentarz

                    • Krakus
                      Classic
                      • 2010
                      • 8

                      #11
                      Dzięki za opinie.
                      Dzisiaj miałem oględziny i chyba problem jest znacznie większy niż myślałem. Rzeczoznawca zauważył lekkie przegięcie w górnej części błotnika, a ja w czasie jazdy po wertepach słyszę wyraźne trzaski z wnętrza auta. Wniosek -to nie tylko zderzak. Czytając opisy przejść niektórych forumowiczów w ASO w Krakowie zaczynam się mocno pocić na plecach. Po rozmowach telefonicznych bardziej kompetentni wydają się ludzie z Emidy ale przecież to nie oni będą się zajmować pracą przy samochodzie. Pewnie w przyszłym tygodniu odwiedzę oba salony i dokonam wyboru." ku_ba" i "macluke" jeszcze raz dzięki za pomoc.

                      Komentarz

                      • shado
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 5315
                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                        #12
                        Kamyczek do ogródka Interauto. Likwidowałem u nich szkodę z OC sprawcy. To było pół roku temu. Bezgotówkowo. Dziś nagle przyszedł list, że robią zakończenie bilansu i wg tego wiszę im 2k PLN. Śmieszna firma...
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz

                        • ku_ba
                          Classic
                          • 2010
                          • 25

                          #13
                          To jeszcze dodam ze kolejna szkode likwidowalem w interauto na zakopiance. I jesli teraz mialbym porownac dawna Emide z Interauto to zdecydowanie Emida na plus. Jedyne co bylo lepszego w interauto to samochod zastepczy - taki normalny salonowy z naklejkami IA, co prawda mial chyba z milion kilometrow przebiegu ale i tak byl lepszy niz auto zastepcze z emidy a wlasciwie nie emidy tylko jakijs dziwnie podejrzanej wypozyczalni...

                          Komentarz

                          Pracuję...